אמי סקליר, מייסדת BSuccess

אמי סקלייר

אמי סקליר – מייסדת ומנהלת BSuccess

בעלת ניסיון של מעל שלושה עשורים הן בתחום משאבי אנוש והן בתחום הקריירה.

 

בתחום מעברי הקריירה – עבודת התזה במסגרת החוג לסוציולוגיה ולימודי עבודה עסקה ב"מעברי קריירה כמצב לחץ", בתחילת הקריירה עבדתי שנים רבות במכון "מפנה" אשר התמחה בנושא מעברי קריירה ושני עשורים מחיי עסקתי בניהול מחלקות משאבי אנוש ופגשתי עובדים רבים בשלבי קריירה שונים. בשנתיים האחרונות אני מנהלת את מחלקת מעברי קריירה ב"גישה שונה" וכמו כן אני חברת מועצת המנהלים בעמותת "עובדים" . לפיכך נושא מעברי הקריירה מהווה עבורי סגירת מעגל מקצועי.

השקפת עולמי לגבי ליווי מעברי קריירה נשענת על ההנחה שכל אדם שונה מחברו ואנשים חווים כל אחד מסוגי המעברים באופן שונה. לפיכך, יש לבוא לתהליך עם מגוון נושאים ושירותים, לערוך היכרות עם העובד ולהתאים את התהליך לכל אדם לפי צרכיו והסיטואציה בה הוא נמצא. המודלים שבניתי בתחום ליווי מפוטרים ופורשים הביאו לשביעות רצון גבוהה מאד מצד נועצים וחשוב באותה מידה – ליכולת השתלבות מחדש, גבוהה יחסית, לממוצע בעולם העבודה.

בתחום משאבי אנוש – צברתי ניסיון רב בהקמת וניהול מחלקות משאבי אנוש בארגונים בשלבי חיים שונים – החל מ Start ups (Finjan Software, Fiberzone Networks),דרך חברות בסדר גודל בינוני (TdSoft, Radlan Communication) ועד חברות ציבוריות בינלאומיות (Marvell Semiconductor).

מאז 2008, במקביל לתפקידים כסמנכ"לית משאבי אנוש ולאחרונה כמנהלת מחלקת מעברי קריירה ב"גישה שונה", אני עוסקתבייעוץ משאבי אנוש במגוון ארגונים ומסייעת להקמת תשתיות משאבי אנוש, גיוס, ייעוץ ארגוני, טיפול ביחסים בין הנהלות לעובדים, זהות ארגונית, הערכות עובדים ועוד. בארגונים שבהם יש פונקציית משאבי אנוש אנימלווה, יועצת ומאמנת אנשי מקצוע בתחום. בנוסף, מלווה מועצות מנהלים בתהליכי גיוס מנכל"ים.

ראייתי המקצועית לגבי מקצוע משאבי האנוש היא שממלא התפקיד חייב להיות מסוגל לשלב את האינטרסים של הארגון ושל העובדים ולא לייצג רק את אחד הצדדים, חייב להיות מחובר לצרכיו העסקיים של הארגון אך לחוש את העובדים כך שיוכל לרתום אותם להשגת מטרות אלו. המקצוע מחייב שילוב של אנושיות והוגנות, יחד עם ראייה עיסקית ושיווקית. ראיתי ארגונים קמים ונופלים גם על טיב הגיוסים ועל ניהול המשאב האנושי ואני מאמינה שבעזרת נסיוני הרב וראיית העולם שלי יש ביכולתי להביא לכל ארגון תועלת רבה דרך הייעוץ והליווי הישיר או המנטורינג לאיש משאבי אנוש הממלא תפקיד בארגון.

 

צור קשר

Back to top