ליווי עובדים בתהליכי פיטורים ופרידה מרצון (Outplacement)

שינויתהליך פרידה מעובד מורכב וקשה לארגון ולעובד. תהליך פרידה שנעשה נכון יסייע לעובד לחוש שלמרות הצורך להיפרד, הארגון דואג לו ומתייחס באופן אנושי, אמפתי והוגן. גם העובדים הנשארים נוטים להתרשם מניהול חיובי של התהליך ולחשוב על האופן שבו ייפרדו מהם בבוא היום, אם יאלצו לעשות זאת. הדבר עשוי להשפיע על המוטיבציה שלהם ועל יחסם לארגון

העובד שממנו נפרדים עלול לחוש כי דרכו ואופן מציאת התעסוקה מחדש אינם ברורים והחששות רבים. תהליך הליווי שלנו מותאם לכל אדם לפי צרכיו והסיטואציה בה הוא נמצא.

מודל העבודה של  BSuccess ייחודי וכולל

 • שיחות ייעוץ אישיות עם יועצות קריירה מומחיות
 • מספר חודשי ליווי ותמיכה בתחום התעסוקתי הכוללים:
 • עדכוני משרות פתוחות בשוק (שאליהן הגענו דרך קשרינו עם חברות, חברות השמה, קבוצות פורומים)
 • מרכז תמיכה במייל ובטלפון לשאלות ובעיות בנושא חיפוש עבודה
 • סדנאות מותאמות (כתיבת קורות חיים, טכניקות חיפוש עבודה והכנה לראיונות עבודה)

מעקב שנערך על מאות אנשים שלוו במודלים ייחודיים אלו לאחר פרידה מארגון, גילה כי קרוב ל 70% מדווחים כי מצאו את מקומם מחדש בתום חודשי הליווי. חשוב להדגיש כי חלק לא מבוטל מאנשים שלוו במודלים אלו היו בגיל מבוגר (מעל 50 ואפילו מעל  60). אנו יודעים כי אחוז זה גבוה בהרבה מהסטטיסיקות המקובלות ובטוחים כי הליווי, התמיכה והעובדה כי אנו מלמדים את האנשים איך למצוא עבודה בצורה פרואקטיבית תורמים להצלחתם.

סקר שנערך לגבי שביעות הרצון של הנועצים בתום תהליכי הליווי הייחודיים שלנו העלה תוצאה ממוצעת של: 4.6 (בסקלה של 1 – לא מרוצה , עד 5 – שביעות רצון מלאה)

בהמשך מוצג תהליך הליווי הקלאסי המקובל ביותר, אך באפשרותנו להתאים את תהליכי הליווי על פי צרכי ואילוצי הארגון ולשלב מתוך מרכיבי המודל את מה שנכון לארגון ולכל עובד.  אנו שמחים לעמוד בקשר עם הארגון ולייעץ מניסיוננו לגבי סוג התהליך המתאים לכל עובד.

תהליך הליווי הקלאסי:

 1. מפגשי ייעוץ אישיים עם יועצת תעסוקתית מומחית:

במהלך המפגש הראשון אנו עורכים היכרות, מציגים את מגוון הנושאים וביחד מחליטים על התהליך המתאים לכל אחד על פי צרכיו. הנושאים האפשריים בתהליך הליווי הינם

 • קורות חיים – בחינה וסיוע בניסוח קורות חיים בגישה מכירתית וממוקדת.
 • גישה פרואקטיבית לחיפוש עבודה – השתלמות בחיפוש אקטיבי של מקום עבודה באמצעות מגוון הרשתות החברתיות, שימוש יעיל בנטוורקינג, עבודה עם חברות השמה ולוחות דרושים מקוונים
 • מכירה עצמית – הבנת היתרונות / ערך מוסף שיש לנו להציע בתפקידים מסויימים ויישום הבנה זו בתהליכי חיפוש תפקיד / מקום עבודה וראיון אישי
 • הכנה לראיון – סימולציה של ראיון עבודה תוך מתן משוב ותרגול חוזר.
 • תאום ציפיות – שיפור היכולת לחקירת מקום עבודה פוטנציאלי, לשם בחינת מידת ההתאמה בין הצרכים והציפיות של המועמד למציאות בפועל.
 • ליווי ריגשי – של תהליך הפיטורים, מתוך מגמה לראות בשינוי "חלון הזדמנויות".
 • התמודדות עם הסביבה – בחינה, סיוע וייעוץ לגבי אופן ההתנהגות וההתמודדות עם הסביבה (המסגרת המשפחתית והחברתית) בעקבות הפיטורים
 • בחינה מחודשת של מסלול הקריירה העתידי – לאור הבנה טובה יותר של ההעדפות המקצועיות האישיות, היכולות ובהתאם לזה בחינת האפשרויות בהמשך הדרך.
 • ליווי לקראת שינוי קריירה – במקרים שבהם המפוטר מעוניין בשינוי כיוון מקצועי או סטטוס משכיר לעצמאי – בחינת האפשרות וסיוע בחשיבה על הדרך לעשות זאת באופן היעיל ביותר.
 1. שלושה חודשי ליווי תעסוקתי – הפניית משרות ומרכז תמיכה לשאלות בנושא מציאת עבודה:
 • סיוע לגבי חיפוש דינמי של משרות מתאימות בכל צורות החיפוש (חברות השמה, לוחות אינטרנטים ומדיה חברתית). אנו נמצאים בקשר עם פורומים, ארגונים וחברות השמה. מחפש העבודה יקבל רשימות משרות שלא כולן נגישות לו וסיוע לגבי הדרך הנכונה לפנות  למשרות רלוונטיות.
 • מוקד תמיכה וקשר למחפש העבודה לגבי כל שאלה ועניין הנוגעים לחיפוש עבודה. הסוגיות יכולות להתמקד הן בשאלות טכניות ו"קטנות" שלעיתים חוסמות את תהליך החיפוש והן בסוגיות מורכבות יותר כגון שיחה הכנה או הסקת מסקנות לפני ואחרי ראיונות עבודה על פי הצורך, זיהוי חסמים ועיכובים בתהליך חיפוש העבודה ועוד

 

 1. סדנאות תומכות בתהליכי חיפוש עבודה:
 1. סדנת קורות חיים וטכניקות חיפוש העבודה:

מידע לגבי נושאים אלה  ובעיקר לגבי טכניקות חיפוש עבודה בימינו הינו הכרחי ועשוי לעשות הבדל משמעותי לכל אדם. כל מי שלא חיפש עבודה אפילו בשנתיים האחרונות יוצא לשוק ומוצא שעולם חיפוש העבודה השתנה. לחלוטין ואם יחפש עבודה ללא מידע רלוונטי ומהימן –  יחוש די אבוד הסדנא עוסקת בטעויות נפוצות בקורות חיים, עצות, עדכונים ושיפורים אפשריים המעלים את הסיכויים להמשך התהליך. ייעוץ לגבי הדרכים העדכניות השונות המסייעות להשתלבות מחדש במקום עבודה. (חיפוש פרואקטיבי בדרכים מגוונות, כולל שימוש ברשתות חברתיות עם דגש על תרגול השימוש ב"לינקדאין", שימוש יעיל בנטוורקינג, ייעוץ לגבי עבודה עם חברות השמה ולוחות דרושים מקוונים)

 1. סדנת סימולציות ראיונות עבודה.

ראיון עבודה מוגדר כאחד התהליכים הגורמים לאדם מתח רב. חלק גדול מהמרואיינים אינם מבינים את הדרך שבה בוחנים אותם מראיינים ולא תמיד ברור למרואיין מה נכון ולא נכון לאמר, מה יסייע לו לשדר את יכולותיו, המוטיבציה שלו והתאמתו לתפקיד. עם השנים ראיתי הרבה מקרים שבהם מועמדים שאינם מתאימים התקבלו לתפקידים בעוד שהראויים ביותר לא תמיד ידעו איך להפגין את יכלתם. בסדנא ניתנים הסברים לגבי הדגשים (מעל ומתחת לפני השטח) המשפיעים על מראיינים ומרואיינים, הכנה ותכנון אג'נדה יעילה לראיונות העבודה, התמודדות עם שאלות כגון: מה פחות טוב אצלך? מדוע הארגון החליט להיפרד ממך/מדוע עזבת, מה ציפיות השכר ועוד, ניתן לשלב סימולציות מעשיות קבוצתיות.

צור קשר

Back to top